Gizlilik Politikası 

01/01/2019

Bu Gizlilik Politikası, kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığını ve ne şekilde korunduğunu göstermektedir. Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu Gizlilik Politikasının hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz. 

Kişisel Bilgilerin Toplanması 
Uetdsonline'un aşağıdaki belirtilen kişisel bilgilerinizi toplayabileceğini ve saklayabileceğini siteye üye olarak, kabul etmektesiniz 
• Elektronik posta adresi, adres/iletişim bilgileri, kimlik numarası 


• Sitedeki faaliyetlerinize istinaden, gerçekleşen işlemlere ilişkin bilgiler (taşıma hizmeti detayları, müşteri bilgileri, yolcu bilgileri ve sitede sizin tarafınızdan oluşturulan veya sizin kullanıcı hesabınıza bağlı olan diğer içerikler) 


• Fatura bilgileri, site üzerinden yapılan yazışmalar, geri bildirimler ve uetdsonline'a gönderilen mesajlar 


• Bilgisayar/donanım ve bağlantı bilgileri, sayfa görüntüleme istatistikleri, sayfaya gelen ve gidilen trafik bilgileri, IP adresleri ve standart web log bilgisi/standart web günlüğü bilgileri dahil, Siteyi ziyaret etmenizden, uetdsonline hizmetlerini kullanmanızdan, içerik ve reklamlarımız ile etkileşiminizden doğan diğer bilgiler; 


• Kimliğinizi doğrulamak amacıyla veya Uetdsonline'un ilgili politikalarını ihlal ettiğinize dair bir şüphe doğması halinde, sizden ek bilgiler isteyebiliriz (örneğin, adres doğrulamak için kimlik numarası veya fatura gönderilmesi amacıyla bazı ek soruların cevaplanması); 

Kişisel Bilgilerin Kullanılması ve Gizliliği 


Uetdsonline'da hesap açmak suretiyle verilen bu bilgilerin ve Uetdsonline üzerinden aldıkları hizmetlerle ilgili sefer bilgilerinin Uetdsonline tarafından kullanılmasına izin verdiklerini kabul beyan ve taahhüt eder. Kişisel bilgilerin kullanılmasına yönelik gizlilik kurallarımız aşağıdaki gibidir. 


Uetdsonline, pazarlama faaliyetlerinde kullanılması amacıyla kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilere satmayacak ve kiralamayacaktır. Gizlilik Politikasında yer alan şartlar veya açık rızanız doğrultusunda kişisel bilgiler paylaşılacaktır.

 
• Kişisel bilgileriniz, sitede sunulan hizmetlerimizin yürütülmesi amacıyla ulaştırma bakanlığı portalı ve Elektronik Ödeme Sistemleri Sağlayıcıları ile paylaşılabilir. 


• İdari kurumlar ve cezai soruşturma yürüten adli kurumlar tarafından gelen geçerli talepler doğrultusunda bazı kişisel iletişim bilgilerinizi, Gizlilik Politikasına uygun olarak paylaşılabilir.


• Ticari iletilerle ilgili SMS veya e-mail almak veya reddetmek konusunda rızanızı alacağız.


• Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, uetdsonline, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. 


• Kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla, Uetdsonline sağlam, güvenli bir teknoloji ve gizliliğin korumasına ilişkin başka programlar kullanacaktır. Bu bağlamda uetdsonline sunucuları yurt içinde olacağı gibi yurt dışında da olabilir.